Telefon Numarası

0 552 944 98 52

Çalışma Saatleri

Hergün: 11:00 - 00:00

Bali Masajı

Bali Masajı, Endenozya’da gezginlerin uğrak yeri olan Cennet Adası olarak da bilinen Bali şehrinden gelmektedir. Bali Masajı diğer adıyla Endonezya masajı olarak da bilinir.  Bali masajı Hindistan, Çin ve Thai geleneklerinden etkilenmiştir. Bu yüzden bu masaj tekniği farklı tekniklerin uyum içerisinde birleştirilmesi ile geliştirilmiş bir tedavi yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Bali Masajı tüm vücudu kapsayan bir masaj tekniğidir. Bali Masajı, ayak parmaklarından saç derisine kadar vücudun her bölgesinin rahatlamasını amaçlar. Bu yüzden tüm vücudu ile ilgilenmek isteyen insan için oldukça idealdir. Bali masajı tedavi görecek kişinin tercihine ve vücut tipine uygun yağlar kullanılarak uygulanır. Tedavi sırasında masaj uygulanmayacak ve daha önce masaj uygulanmış olan noktalar sıcaklığı korunması için bir örtüyle kapatılır.

Bali masajında kullanılan yağlar masajın daha etkili olabilmesi adına seçilmiş özel yağlardır. Bu yağlar, jojoba, susam, gül ve hindistan cevizi yağıdır.

Bali masajının en önemli faydalarından biri, kişi rahatlatması ve sakinleştirmesidir. Yorgun olan zihin sakinleşir ve vücudun sert hissedilen yerleri yumuşar. Bali masajı, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Özel noktalara uygulanan masaj, kan damarlarını açar bu sayede vücut tazelenir. Kan dolaşımını normal seviyede olması vücudun ve zihnin daha sağlıklı olmasını sağlar. Masaj sayesinde vücuttaki ağrılar azalır ve sorunlu bölgeler daha çabuk iyileşir.

HEMEN ARA